Gdzie kupić Bitcoina?

Przez prawie 6 lat na rynku, wypróbowałem bardzo dużo giełd i platform.

Finalnie wylądowałem na giełdzie ByBit i jestem w końcu usatysfakcjonowany ze swojego wyboru. Najniższe prowizje, duży wybór bardzo zyskownych altcoinów, oraz łatwy do poruszania układ strony przekonał mnie do siebie.

Do częstszego tradingu, oraz grania z dźwignią używam giełdę ByBit.

Konto na ByBit, może służyć do handlu spot, oraz do handlu z dźwignią. Na ByBit, znajdziesz większość pożądanych altcoinów, a na giełdzie MEXC, na chwilę obecną jest ich 1700 różnych rodzajów (o tym później) oraz dużo przydatnych funkcji. W dalszej części Kompendium dowiesz się jak zyskownie handlować na niższych okresach czasowych (dziennie, tygodniowo), niż miesiące lub lata.

Poświęć teraz chwilę czasu na założenie kont na ByBit i MEXC Wystarczy jedno kliknięcie w ich nazwę.

A na moim kanale, znajdziesz materiał o tym jak zacząć i jak się poruszać po giełdzie ByBit, kliknij tutaj: https://youtu.be/vH2mbV49K9c

Do poniższej sekcji przejdź po założeniu konta na obu tych giełdach, ponieważ będziemy się do nich odnosić.

Jeśli założyłeś już konta na obu giełdach, to pokażę Ci jak dokonać zakupu na kilka różnych sposobów.

Ostatecznie dążymy do tego, aby zrobić depozyt, mieć swoje środki na giełdzie ByBit (jeśli zamierzamy nimi obracać), ponieważ tam najłatwiej jest kupić Bitcoina, altcoiny i ewentualnie trzymać środki na lokacie.

Jak założyć konto?

Zanim będziesz mógł skorzystać z możliwości giełdy ByBit, musisz przejść proces rejestracji. Link do rejestracji znajduje się >>TUTAJ<<.

Do rejestracji możesz wykorzystać adres e-mail lub numer telefonu. Ustal hasło, a następnie potwierdź klikając Zarejestruj się. Możesz również skorzystać z opcji rejestracji przy pomocy konta Google.

Następny krok to weryfikacja danych kontaktowych. Otrzymasz e-mail lub SMS z kodem, który musisz przepisać lub skopiować do odpowiedniej rubryki.

Weryfikacja tożsamości

Użytkownicy kryptowalut cenią sobie anonimowość. Największe giełdy podlegają pod instytucje nadzorujące. A one zgodnie z polityką KYC (Know Your Customer) oraz AML (Anti-Money Laundering) wymagają weryfikowania użytkowników. Jeżeli chcesz korzystać z pełnych możliwości giełdy, obsługiwać zarówno kryptowaluty, jak i fiaty, to będziesz musiał przejść ten proces.

Proces możesz rozpocząć, klikając ikonę swojego profilu w prawym górnym rogu interfejsu, a następnie wybierając Weryfikacja.

Musisz wybrać rodzaj konta (indywidualne lub firmowe). Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlającymi się na ekranie. Będziesz musiał podać swoją narodowość, imię i nazwisko oraz dane dokumentu, którym chcesz się zweryfikować. W ten sposób uzyskasz poziom 1 weryfikacji.

Jeżeli chcesz otrzymać wyższy poziom weryfikacji, musisz podjąć dalsze działania. Przy pomocy kamery internetowej lub telefonu komórkowego będziesz musiał wysłać zdjęcie swojego dokumentu. W ten sposób zwiększasz możliwości swojego konta. Jednak, nie jest to wymagane w większości przypadków.

Jak kupić kryptowaluty za PLN, EUR itp. na giełdzie?

Skoro masz już konto, to teraz pora na wpłacenie środków. Bez nich nie będziesz mógł zawierać transakcji. Aby kupić kryptowaluty przy pomocy walut fiat, z górnego paska wybierz opcję Kup kryptowalutę. Po najechaniu kursorem na tę opcję rozwinie się menu.

ByBit oferuje aktualnie trzy różne metody zakupu kryptowalut. Możesz skorzystać z:

 • karty płatniczej (VISA, MasterCard);
 • handlu P2P;
 • stron trzecich oferujących płatność (Banxa, Simplex itp.)

Każda metoda związana jest z innymi prowizjami. Jeżeli przykładasz dużą uwagę do optymalizacji budżetu, musisz mieć to na uwadze. Prowizje są zmienne i często zależą od zewnętrznych operatorów (banków lub innych usługodawców), dlatego warto sprawdzić aktualne przed każdą transakcją.

Wpłata kartą płatniczą

Jeżeli jesteś osobą początkującą to najłatwiej dokonać płatności przy pomocy karty. Po wybraniu Kup za pomocą karty zostaniesz przeniesiony do odpowiedniego formularza. Wybierz walutę fiat, którą chcesz wykorzystać (domyślnie PLN) w rubryce Płacisz oraz kryptowalutę, którą chcesz kupić np. USDT, w rubryce Otrzymujesz. Następnie podaj ilość fiat, które chcesz przeznaczyć na zakup lub ilość krypto, którą chcesz otrzymać. Po uzupełnieniu jednej rubryki druga uzupełni się automatycznie na podstawie aktualnie obowiązującego kursu.

Potwierdź swoją decyzję przez przycisk Kup (nazwa krypto, którą wybrałeś). Pozostało już tylko sfinalizować transakcję zgodnie z instrukcjami, które wyświetlają się na ekranie. Metoda prosta, jednak z minusem w postaci prowizji, którą pobiera operator.

Wpłata przez operatorów płatności

Jeżeli chcesz, możesz wykorzystać zewnętrznych operatorów płatności. Proces jest analogiczny. Wybierasz, w jakiej walucie chcesz wpłacić środki. Od rodzaju wybranej waluty zależą też opcje, które będą dla Ciebie dostępne. Ustal również, jaką kryptowalutę chcesz kupić oraz podaj konkretne wartości w polu Płacisz i Otrzymujesz. Później wybierz usługodawcę spośród dostępnych opcji.

W przypadku płatności USD do Twojej dyspozycji jest:

 • Mercuryo
 • Banxa
 • Simplex
 • Coinfy

Po wyborze usługodawcy przejdź niżej, gdzie znajdziesz szczegóły transakcji. Sprawdź poprawność wartości, a następnie kliknij Zapłać. Sfinalizuj transakcję zgodnie z instrukcjami pojawiającymi się na ekranie.

Wpłata przez handel P2P

Ciekawą alternatywą jest wpłata przez P2P. W skrócie jest to zawarcie transakcji z innym użytkownikiem giełdy, na warunkach, które ustalicie. Plusem tego rozwiązania jest to, że możesz wykorzystać złotówki, a nawet zapłacić za kryptowaluty Blikiem.

Wybierz Handel P2P. Zostaniesz przeniesiony do odpowiedniego okna. Pierwszą czynnością jest ustalenie warunków transakcji. Ustaw opcję Kup, następnie wybierz kryptowalutę, którą chcesz nabyć i walutę fiat. Z rozwijanej listy wybierz metodę płatności, która Cię interesuje.

Poniżej znajdą się oferty, które spełniają Twoje warunki. Możesz wybrać jedną z dostępnych ofert lub sam przygotować ofertę kupna korzystając z opcji Utwórz reklamę. Jest to jednak opcja, którą zalecam bardziej doświadczonym inwestorom, ponieważ stwarza większe ryzyko błędu.

Jak przelać kryptowaluty na giełdę?

Jeżeli masz już kryptowaluty na swoim portfelu, to możesz przelać je na giełdę ByBit. W tym celu kliknij Aktywa, opcję znajdującą się w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Depozyt.

Zostaniesz przeniesiony do okna, w którym możesz dokonać wpłaty. Pierwszym krokiem jest wybór kryptowaluty. Możesz skorzystać z rozwijanej listy lub wpisać nazwę waluty, którą chcesz wpłacić. Następnym krokiem jest wybranie odpowiedniej sieci. Pozwól, że Cię tutaj uczulę. Zwróć na ten etap szczególną uwagę. Nie śpiesz się i sprawdź najlepiej dwa razy przed potwierdzeniem. Początkujący często tracą środki przez to, że niewłaściwie ustawiają transakcje.

Po wybraniu kryptowaluty oraz sieci wyświetli się adres, na który musisz wysłać środki. Dostępny jest on w formie tekstowej oraz kodu QR. Skopiuj lub zeskanuj kod przy pomocy aplikacji mobilnej portfela. Poniżej wyświetlą się informacje dotyczące transakcji, takie jak minimalna wpłata.

Jak handlować na giełdzie ByBit?

Masz już środki na giełdzie. Teraz pora nauczyć się, jak z nich korzystać. Najprostszą formą transakcji jest Przelicznik. Żeby skorzystać z tej opcji, wybierz Handel z górnego menu, a następnie Przelicz. Zostaniesz przeniesiony do intuicyjnego okna handlu, które umożliwi Ci bardzo szybką wymianę walut.

Wystarczy, że ustawisz waluty, które Cię interesują, a następnie podasz ich wartości. Po potwierdzeniu przyciskiem Przelicz środki zasilą Twój giełdowy portfel. Jak możesz przeczytać na giełdzie ByBit jest to opcja bez opłat transakcyjnych oraz bez poślizgu.

Zdecydowanie zalecam korzystać jednak z klasycznego okna handlu. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób nauczysz się lepiej panować nad swoimi środkami. Będziesz miał również okazję do poznania różnych rodzajów transakcji. Aby przejść do okna handlu, wybierz z górnego menu Handluj, a następnie z rozwijanej listy Handel podstawowy.

Twoim oczom ukaże się okno handlu. Rozpracujmy teraz jego najważniejsze elementy, przesuwając się od lewej do prawej.:

 1. Na lewej stronie interfejsu znajduje się wybór rynku lub inaczej mówiąc pary walutowej. W górnej części jest wyszukiwarka, przy pomocy której możesz wyszukać interesującą Cię parę. Poniżej znajdziesz popularne rynki.
 2. W centralnej części interfejsu znajduje się wykres wybranego obecnie rynku. Tuż nad wykresem znajdują się opcje, które możesz dowolnie ustawiać. Dostępne są różne wskaźniki, które mogą pomóc Ci w analizie oraz inne narzędzia. Nad wykresem znajduje się również zakładka Omówienie, gdzie możesz znaleźć informacje o konkretnym projekcie.
 3. Również w centralnej części jednak pod wykresem znajdują się rubryki, które służą do ustawiania transakcji. Zajmiemy się nimi w dalszej części tekstu.
 4. Po prawej umieszczono Księgę zleceń. Znajdują się tam otwarte zlecenia kupna oraz sprzedaży. Możesz przełączyć się również na zakładkę Historia handlu. Znajdziesz tam zlecenia, które zostały zrealizowane w ostatnim czasie.

Wróćmy do rubryk znajdujących się poniżej wykresu, ponieważ to one są tutaj kluczowe. Po lewej znajduje się opcja kupna, a po prawej sprzedaży. Bardzo istotne jest to, co znajduje się tuż nad rubrykami, czyli rodzaj transakcji. Osoby początkujące przeważnie bazują na dwóch podstawowych transakcjach Limit (Z limitem) oraz Market (Rynek).

W przypadku transakcji Market kupujesz po aktualnie obowiązującej cenie rynkowej. Możesz uzupełnić pole Kwota wpisując, ile kryptowaluty chcesz otrzymać lub pole Ilość, podając, ile środków chcesz przeznaczyć na zakup. Po kliknięciu Kup, środki błyskawicznie zasilą Twój portfel.

Nieco ciekawiej jest w przypadku opcji Limit. Ten rodzaj transakcji daje Ci zdecydowanie większą kontrolę nad kursem. Dostępne są trzy pola. Cena to inaczej kurs, po którym chcesz kupić. Kwota to ilość docelowej kryptowaluty, którą chcesz nabyć. Razem to łączna wartość waluty, za którą chcesz kupić. Żeby złożyć zamówienie, musisz uzupełnić dwa pola. Po wprowadzeniu wartości do dwóch pól, ostatnie uzupełni się automatycznie. I to tyle! Po wpisaniu danych, sprawdź czy są poprawne, a następnie wybierz Kup.

Transakcja nie zostanie jednak zrealizowana automatycznie. Pamiętaj, że ustaliłeś kurs. Oznacza to, że transakcja może zostać zrealizowana wyłącznie po kursie równym lub niższym temu, który ustaliłeś. Musi pojawić się więc odpowiednia do Twojej oferta. Jeżeli kurs, który ustaliłeś, jest znacznie oddalony od ceny rynkowej, to na realizację transakcji być może będziesz musiał poczekać.

W ten sposób przebyłeś całą drogę. Od założenia konta, po transakcję przy pomocy klasycznego okna handlu. Gratuluję!

9. Podatki od kryptowalut
11. Elastyczne Oszczędności - czyli kryptowalutowa lokata

Leave A Comment

Related Posts