Stały Stacking

Jak wiemy Binance pozwala na tzw. Elastyczne Oszczędności, tj. możemy wpłacić na lokatę BUSD na dość dobry procent i wyjąć je kiedy tylko chcemy, nadal otrzymując wygenerowany zysk.

Nie chcemy w tym przypadku, żeby doszło do sytuacji, w której następuje korekta i okazja na zakupy, a my nie mamy dostępu do naszych środków. Dlatego korzystamy właśnie z Elastycznych Oszczędności.

Inaczej wygląda to w momencie, kiedy właśnie dokonaliśmy zakupów na dołku. W takiej sytuacji i tak musimy poczekać kilka tygodni na wzrost ceny kupionej kryptowaluty, zanim ją sprzedamy.

W związku z tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby zablokować je, korzystając ze stałego stackingu.

Skoro i tak w najbliższym czasie nie zamierzamy ich sprzedawać.

W tym celu na giełdzie Binance z menu górnego wybieramy Finanse > Binance Zarobki:

Binance - Zarobki

Na następnej stronie zjeżdżamy trochę niżej i wybieramy: “Stały Staking”:

Binance - Stały Stacking

Zobaczymy mnóstwo (ponad 60) różnych kryptowalut, które możemy stackować na oprocentowanie rzędu nawet 37% w skali roku:

Binance - Lista do stackowania

W tym miejscu możemy zablokować nasze kryptowaluty na określoną ilość dni.

Jeśli wybierzemy okres np. 30 dni, to nadal będziemy mogli odblokować swoją kryptowalutę/token (bo np. chcemy ją sprzedać), z tym że:

  1. Czas zwrotu do Twojego portfela, to 24 – 78h, a nie natychmiastowo jak w przypadku Elastycznych Oszczędności.
  2. Jeśli zechcesz odblokować daną kryptowalutę przed czasem, to nie otrzymasz żadnej nagrody za czas, kiedy była zablokowana.

W związku z tym, że korekty występują regularnie co około 30 dni, ja sam korzystam z blokowania na okres 15 dni, zaraz po zakupie na dołku.

Niestety BNB jesteśmy zmuszeni stackować na minimum 30 dni, ponieważ nie mają opcji 15-dniowej. Możemy też wrzucić je bez ryzyka na BNB Vault, o którym napiszę później.

Po tym jak środki zostaną odblokowane, do momentu realizacji zysków, korzystam już tylko z Elastycznych Oszczędności, aby mieć możliwość sprzedaży w dowolnym momencie i nadal otrzymać wygenerowany zysk.

Elastyczne Oszczędności

Opcję tę zapewne już kojarzysz. Warto trzymać tam BUSD przed dokonaniem zakupów.

Dla przypomnienia znajdziesz ją w Finanse > Binance zarobki następnie wybierając kafel “Elastyczne Oszczędności”:

Binance - Oszczędności

Jak widzisz, możesz w tym miejscu otrzymywać prowizję za lokowanie prawie 60 różnych kryptowalut:

Binance - Lista oszczędności

Warto korzystać z tej opcji po tym jak skończy się okres 15 dni stałego stackingu, a nie jesteśmy jeszcze na etapie, w którym chcielibyśmy zacząć realizować zyski.

Dla przypomnienia, środki z Elastycznych Oszczędności możemy wyciągnąć w dowolnym momencie, a i tak otrzymujemy wygenerowany zysk.

BNB Vault

Korzystając z “Elastycznych Oszczędności” możemy zarabiać na wielu kryptowalutach.

Niemniej jednak nasze BNB warto włożyć w inne miejsce, które niedawno powstało.

W tym celu w Finance > Binance zarobki wybieramy kafel “BNB Vault”:

Binance - Vault

Jest to agregator, który automatycznie lokuje Twoje BNB w miejsca na Binance, które dają w danym momencie największy zysk.

Plusem tego rozwiązania jest to, że możemy wyciągnąć swoje BNB w dowolnej chwili, a mimo to otrzymamy zysk, który się uzbierał.

Jak w Elastycznych Oszczędnościach.

Co więcej, gdy tylko pojawi się jakaś opcja w Binance Launchpool, którą omówiliśmy, BNB Vault automatycznie włoży tam środki.

 

22. Binance Launchpad
24. Zagrożenia w stakingu

Leave A Comment

Related Posts