Na wstępie zaznaczam, że tekst ten nie jest poradą inwestycyjną. Wszystkie informacje w nim zawarte są to moje subiektywne przemyślenia na temat rynku kryptowalut.

Tekst ten jest w 100% darmowy.

Stworzyłem to Kompendium Wiedzy z pomocą inwestorów o długoletnim doświadczeniu i absurdalnymi wynikami na rynku kryptowalut. Nasze zyski wynikają z analiz na podstawie wiedzy, którą tutaj zebraliśmy.

Łącznie wydałem 5-cyfrowe kwoty na różne kursy i poradniki, w większości się nie opłacało, a z tych co było warto to wyjąłem najważniejsze kwestie i tutaj wstawiłem.

Czyli, to co przeczytasz tutaj jest wynikiem osobistych doświadczeń, sukcesów, wniosków z porażek, oraz wiedzy zawartej w przeróżnych kursach, oraz doświadczeń inwestorów.

Skonstruowałem ten tekst jako jedna, spójna całość, dlatego uważam, że najwięcej będziesz mógł wyciągnąć wiedzy z całości (wszystkich jego części), bo jej elementy się łączą w jedno i pozwolą o wiele więcej zarobić. W internecie jest dużo słabo, lub mało trafnych źródeł wiedzy, ja chcę żeby ten poradnik był najlepszy, jeśli masz sugestię to na dole strony proszę zostaw komentarz z opinią.

Od dłuższego czasu myślałem nad zebraniem całej wiedzy w jednym miejscu. Chciałem stworzyć kompendium wiedzy na temat kryptowalut tak, aby na ciągle powtarzające się pytania znajomych i widzów mojego kanału, móc po prostu odsyłać do tego tekstu.

W tekście tym starałem się zamieścić odpowiedź na każdą z możliwych kwestii tak, aby po przeczytaniu całości (co zajmie Ci ok. 60 minut) mieć kompletną wiedzę, pozwalającą na świadome inwestowanie na rynku kryptowalut.

Poznasz wskaźniki, które sprawią, że ze swoimi inwestycjami będziesz czuł się na tym rynku nieporównywalnie pewnie i nawet jako nowa osoba na tym rynku, zdobędziesz ogromną przewagę nad resztą nowych graczy.

Tym samym zrozumiesz, że kryptowaluty, to nie hazard, a przyszłościowe aktywa, w które umiejętna inwestycja daje wyższe zwroty niż jakiekolwiek inne aktywa istniejące na świecie. Żaden rynek dotychczas nie był w stanie dorównać rynku kryptowalut.

Dlaczego Bitcoin ma jakąkolwiek wartość?

Na wstępie zaznaczę, iż w pierwszej części tekstu będziemy odnosić się tylko do Bitcoina. Niemniej jednak ostatecznie dowiesz się także jak inwestować w altcoiny.

Zanim jednak przejdziemy stricte do altcoinów, musisz dowiedzieć się od czego zależy cena samego Bitcoina. Jest tak dlatego, że cena Bitcoina ma bezpośredni wpływ na cenę wszystkich altcoinów.

Dokładniejszy opis tej korelacji pomiędzy Bitcoinem, a altcoinami znajdziesz w dalszej części tego tekstu.

Wiele osób nie rozumie, z jakiego powodu Bitcoin jest tak dużo warty. Dlaczego ktoś miałby płacić kwoty rzędu kilkuset tysięcy złotych za jakieś wirtualne cyferki, lub internetowe pieniążki?

Żeby to zrozumieć, musimy zdać sobie sprawę, że wartość pieniędzy, z których korzystamy na co dzień, również jest umowna. W rzeczywistości całkiem śmiało, można stwierdzić, że dolary, złotówki czy jakakolwiek inna waluta na świecie także jest nic niewarta.

Dlaczego?

Aby coś miało wartość, to coś musi istnieć w skończonej ilości oraz być trudne do zdobycia. Takim dobrem służącym do handlu i jednocześnie spełniającym te wymagania było przez bardzo długi czas złoto.

Złoto nadal spełnia te wymagania, ale raczej nie wykorzystuje się go do handlu na co dzień.

Jako że złoto samo w sobie jest ciężkie i trudne w transporcie, w pewnym momencie pomyślano, aby przechowywać je w banku, a w zamian otrzymywać potwierdzenie ile złota zdeponowaliśmy.

Tym potwierdzeniem były dolary. W każdej chwili można było przyjść do banku i wymienić je z powrotem na złoto tam zdeponowane.

W momencie kiedy ktoś chciał dokonać zakupu, po prostu płacił gotówką, a osoba, która ją otrzymywała, miała świadomość, że w każdej chwili może wymienić ją z powrotem na złoto w banku.

Był to bardzo dobry system. Gotówki było tyle, ile złota, tymczasem złoto było (i nadal jest) trudno dostępne. Nie jesteśmy w stanie znaleźć go na ulicy. Niestety w 1971 roku prezydent Richard Nixon ogłosił, że od tej pory zawiesza możliwość wymiany dolara na złoto.

Co to w praktyce oznacza?

Skoro teraz nie możemy wymienić dolarów na złoto tzn., że banki tego złota po prostu nie mają. Z kolei jeśli są dolary, a nie ma złota, aby je pokryć tzn., że dolary te zostały wydrukowane “z powietrza”.

Przykład w małej skali

 • Załóżmy, że w obiegu jest $1000.
 • Państwo posiada $500.
 • Obywatele posiadają pozostałe $500.
 • Do kupienia jest tylko 100 produktów w cenie $10 za sztukę.

W momencie kiedy dolary miałyby pokrycie w złocie, państwo mogłoby kupić $500/$10 = 50 sztuk produktu, a obywatele dokładnie tyle samo.

Tymczasem…

Jeśli pieniądze nie mają pokrycia w złocie, to państwo gdy potrzebuje pieniędzy, po prostu drukuje kolejne $200.

Jak teraz wygląda kalkulacja?

 • W obiegu mamy $1200.
 • Państwo posiada $700.
 • Obywatele nadal posiadają $500.
 • Do kupienia nadal jest 100 produktów.

Tak więc państwo może kupić $700/$10 = 70 produktów.

Z kolei obywatele mogą kupić $500/$10 = 50 produktów.

Już coś przestaje się zgadzać, bo produktów mamy tylko 100, a jeśli chcielibyśmy wykorzystać wszystkie pieniądze, jakie mamy w obiegu, to moglibyśmy kupić aż 120 produktów.

W takim razie są dwie opcje:

 1. Państwo kupuje produkty za pieniądze wydrukowane z powietrza. Produktów zaczyna brakować na rynku, a więc obywatele już nie są w stanie ich dostać. Tym samym $200, które posiadają obywatele, staje się bezużyteczne, bo nic nie da się za nie kupić.
 2. Właściciel produktów stwierdza, że skoro jest tak duże zainteresowanie, to podwyższy cenę do $12.

W takim razie państwo może kupić $700/$12 = ~58 produktów.

Z kolei obywatele mogą kupić $500/$12 = ~42 produktów.

Jak widzisz przez to, że państwo wydrukowało $200 z powietrza, teraz jest w stanie kupić 8 produktów więcej, a obywatele 8 produktów mniej. W ten sposób państwo zabrało Twoje pieniądze, nawet nie dotykając Twojego portfela.

Co więcej, to rządy tworząc inflację dewaluują swój dług publiczny. A wydrukowane pieniądze są z reguły pompowane w aktywa takie jak akcje, oraz rynek nieruchomości. W ten sposób tworzy się większa przepaść między majętnymi ludźmi, a klasą średnią i niższą. Stąd między innymi bierze się powiedzenie, że „bogaci się bogacą, a biedni biednieją”.

Przykładem kraju z inflacją, która poszła aż za daleko, jest Wenezuela. W sklepach praktycznie nie ma tam żadnych produktów, a jeśli są, to tak drogie, że miesiąc pracy pozwala na zakup jedzenia, które wystarcza na 2 dni. Pieniądze stały się tak bezużyteczne, że ludzie plotą z nich koszyki i wianki. Dosłownie tak robią!

Co to ma do Bitcoina?

Najprostsza, wolnorynkowa odpowiedź na pytanie „Dlaczego Bitcoin posiada jakąkolwiek wartość”, to: ponieważ tak uznają uczestnicy rynku. Wartość – zgodnie z tym argumentem – jest subiektywna. Jeśli ludzie przeznaczają na BTC swe ciężko zarobione złotówki, euro czy dolary to tym samym pokazują, że kryptowaluta jest czymś cennym (i wierzą, że stanie się jeszcze cenniejsza).

Inne wytłumaczenie to „kolekcjonerska” wartość Bitcoina. BTC jest bowiem ciekawym, rzadkim przedmiotem, pożądanym też jako symbol statusu. Jego wartość jest większa niż zapis cyfr, podobnie jak wartość kartki z autografem słynnego zmarłego pisarza jest nieporównywalnie wyższa niż cena papieru, na której ten autograf się znajduje.

Niemniej istotne wytłumaczenie mówi o tym, że za Bitcoinem stoi ogromna sieć komputerów wykorzystujących energię do weryfikowania transakcji. Ich moc obliczeniowa służy sprawdzaniu ich poprawności. To wszystko zapewnia wyjątkowe bezpieczeństwo sieci blockchain i stanowi część odpowiedzi na pytanie, dlaczego Bitcoin ma jakąkolwiek rynkową wartość.

Mianowicie Bitcoin jest zaprogramowany tak, że jego ilość w obiegu jest z góry ograniczona i wynosi TYLKO 21 mln sztuk. Co więcej, raz na 4 lata następuje tzw. Halving, co oznacza, że co 4 lata nagroda dla osób kopiących Bitcoiny jest dwa razy mniejsza.

Bitcoina można porównać do wirtualnego złota. W przypadku złota im dłużej się je wydobywa, tym trudniej znaleźć nowe złoża. Tym samym wydobycie jest droższe, a cena rośnie. Taki sam cel ma Halving w przypadku Bitcoina.

Dzięki tym dwóm czynnikom otrzymujemy dobro, które jest idealne jak złoto, ponieważ coraz trudniej jest je wydobywać oraz jego ilość jest ograniczona (maksymalnie można wydobyć 21 mln sztuk).

Dodatkowo tego dobra nikt nie może nam nigdy zabrać, ponieważ nie trzymamy go w domu, a w zdecentralizowanej sieci podtrzymywanej przez komputery górników.

Jedyny sposób na utratę Bitcoinów, to sytuacja, w której na całym świecie zostaje wyłączony prąd.

Jednak wtedy cały system by się załamał i tym samym nie byłbyś w stanie wybrać swoich środków nawet ze standardowego banku.

Klikając >tutaj< przeniesiesz się na giełdę, gdzie możesz kupić swoje pierwsze kryptowaluty.

Co to jest zdecentralizowana sieć?

Wartość sieci zdecentralizowanej jest taka, że nie ma jednej osoby, która nią rządzi. Nikt nie może nagle przyjść i nakazać, aby dodać do sieci dodatkowe 1 mln Bitcoinów.

Tak jak robią to rządy wszystkich państw na świecie.

Wszystko jest już zaprogramowane, kod jest ogólnie dostępny i nikt nie może nagle sam z siebie tego zmienić.

W przypadku instytucji scentralizowanych jak banki, korporacje lub państwa, nad wszystkim czuwa grono kilku osób, którzy jednym kliknięciem myszki mogą sprawić, że będziesz miał 0 zł na koncie.

Oczywiście nie robią tego (przynajmniej na razie), ale jest to możliwe w scentralizowanych sieciach. W zdecentralizowanych jak BTC nigdy nie będzie to możliwe.

Alternatywa dla oficjalnego systemu finansowego.

Jeszcze istotniejszy okazuje się fakt, że Bitcoin jest alternatywą dla skompromitowanego oficjalnego systemu finansowego.

Systemu opartego na kreacji pieniądza przez bank centralny, nieustannej inflacji i wsparciu rządów dla nierzetelnych banków i korporacji.

Zacznijmy od odrobiny historii największej gospodarki świata: Stanów Zjednoczonych. W 1971 roku jednostronną decyzją prezydenta USA Richarda Nixona USA zdecydowały się odejść od standardu złota. Od tej pory Rezerwa Federalna (amerykański bank centralny; popularny „Fed”) nie musiała już wymieniać dolarów na złoto nawet na żądanie innych państw. Ułatwiło to zwiększanie podaży pieniądza przez „Fed”.

W efekcie spadła wartość dolara, a wśród grup szczególnie poszkodowanych znaleźli się zatrudnieni na etatach. Otrzymywali bowiem na papierze te same pensje, lecz ich siłę nabywczą pochłaniała inflacja.

Produktywność i wynagrodzenie rosły w równym tempie w okresie od 1948 do początku lat 70. XX wieku. Od tej pory wzrost produktywności nie nadążał już za wzrostem inflacji. Decyzja o odrzuceniu standardu złota wiąże się też z gwałtownym spadkiem udziału realnych płac w całości produkcji ekonomicznej. Dane ekonomiczne pokazują też powiązanie między odejściem od standardu złota w USA, a spadkiem poziomu oszczędności, wzrostem cen domów, bańkami cenowymi na giełdzie, nasileniem spekulacji, a nawet odejściem od tradycyjnych wartości etycznych i wzrostem konsumpcjonizmu.

Tę pierwszą kwestię (spadek poziomu oszczędności) dobrze obrazuje poniższa grafika, ukazująca spadek oszczędności netto w stosunku do PKB w Stanach Zjednoczonych.

Odejście od standardu złota umożliwiło też zwiększanie ilości pieniądza w obiegu, które w ostatnich latach przybrało postać wręcz monstrualną. Wszak w marcu 2020 bilans amerykańskiej Rezerwy Federalnej wynosił 4,2 biliony (miliony milionów) dolarów, by wiosną 2022 zbliżyć się do poziomu 9 bilionów. Od tej pory wskutek ograniczenia skupu pieniądza oraz podwyższania stóp procentowych bilans nieznacznie spadł. Wciąż jednak pod koniec września 2022 roku znajduje się on na poziomie 8,8 biliona USD. Dobrze unaocznia to poniższa grafika.

Społeczeństwo powoli zdaje sobie sprawę, że Rezerwa Federalna może niemal do woli kreować pozbawiony pokrycia w złocie pieniądz i tym samym obniżać jego wartość. Podobna zależność dotyczy innych krajów, w których również obowiązuje system „pustego pieniądza”. W efekcie inflacja staje się poważnym problemem zarówno w USA, jak i w krajach europejskich, w tym w Polsce. Na przykład według szybkiego szacunku GUS za wrzesień 2022 ceny w Polsce zwiększyły o 17,2% rocznie. To najszybszy wzrost od 25 lat.

Wobec tego coraz mniej osób ufa oficjalnym, rządowym walutom fiducjarnym, co zwiększa prawdopodobieństwo globalnej adopcji kryptowalut.

Kliknij „Next”, aby przejść dalej.

2. Co to jest zdecentralizowana sieć?

Leave A Comment

 1. 0181 5 listopada 2023 at 07:58 - Reply

  Free podn video aalyssa westChapel hill harvestor church sexIsraweli nudee womanProgramming
  sxy mailmanThe veronicas photos xxxGaay nude teen twinksPsycology
  of swingingRedtobe pornAcryylic latesx pint kitchenInterracial gayy tranns gahgbang sexDavijd moyes gayHoww tto usee breathe right stripsChubbvy
  haidy rred bushViddeo udist naked girlsCandidd sexy pictuees oof kellly clarksonHotel reviews for british virgin islandsOrgawsm sex toyCentral adult educatioFree anorexit pornLocal swingers sterling virginiaPornn
  search mutiple sitesFrree xxxx adullt nudes babess blogEricc carflin porn filmFreee moviee pussy
  sex shavingFreee poirn bears huge cockB/best breast enhancement-related-7.txt 7Freee scans of adjlt nsruto mangaRussian lesbians xhamsterThiick cocdk pictureSquiring
  sexy girlsBukkake whode tubeFrrank mccoy sexx storyKiida lee ssf escortThailand gay sex vacation wigh escortGenesis faials tazmpa floridaReeal colldge stjdent seex
  videosTreatkent carpal tunnel thumb numbnessKatby lee giifford
  pussyFree houseeive amateur videoFreee nude
  pakisstan bollywood babes2.3.3 adult advanced book bby dating guedst poweredTeenn teaching moom analCheerleader
  sucjing hue cockOld chubb outdeoor pornGuyy fuucks fakoe pussyFree pictures oof hentqi toonsI fucke tthe farmer’s wifeKiara
  nightly nakedBbw redhead teenMalle pnis become har soo anal squirt Discount bed comforter teen boysNew adult lopve free siteFreee
  freshman pornMilff boack ganbang dvd matureDbbz naked panAsian ccum swalow movieGaay mman travel bisexual playgroundFuck
  iin colmbus ohBrianna bbanks frede porn movieNaked black latinsRomwnitic sexWegmans ddick roadFreee miley cyrus nudesVanessa
  anne hudgbens naked uncensordAmteur pussy lickersMosst wantred sssu bbi gayVanessa hudgens pornPrearing foor lingerie
  photo shootSeexy lady dress shortsFreee slut fuuck videoAgain girls fuckingMaan aked peeingMd bdsmAsiaqn charicaturePregnant to black cockCum nolrth peterDilkdo doubleheadSwinger lubs tubesParent directory xxx tml htm php shtgml opendivx md5 md5sumsJohn hhoward and sex offendersWomen using anal dildosGaay punished twinksFood that mkes our breasts
  growUsess for womenss beast milkCollege fesat fuuck videoMaor inn a bikiniHott topless asan girlsFree xxxx video and picsCamejo bybee
  lesbian oklahomaNeew york escortt directoryBreast cacer reseazrch unitBirfh conyrol pill
  side efffects sex driveSexul risk assssment landmarkk casesItchy breastCandy deepthroatBig blonde porn galleryCaught
  nude byy maidFirst time ssex afterPorn onn my iphoneRed tube cum facialWomn sucking cock annd ass fuckingChlo galler porn starFrree naked britney spears
  celebrity clipsKeljs rogers titsNudee scehe inn good luhck chuckGallery tattoo nude lesbianFakke nude nikkji coxLesbiens peekng videoVintage waatsontown furnitureFucked up assXxxx asian slutAdlt intelligenc manual
  scsle wechslerFree freee blowjobsAtlanta lessbian nightlifeSexual habits of asiansOnlpine advfice
  for teden girlHow shemawle sexStreaming full length porn clipsClub weqr
  bikiniPowsr fist schematicsGirl fuccks shifter fullThee enture brothers
  pornBgan to fuckPorno party ideasCock busterTubbe nudde teenFreen longer
  flash pornTiim smikth sex offenders hillsboro illinoisDownload music virginEotic fanttasy porn videosNaked cheerleaders real selfBiloly escort service philadephiaStrange masturbationFreee coool porn websitesMaking
  curtains from vintage linensMadonna’s sex tapeAmatre
  free sexErotic lingeriee pussyPhrase tto remember continents dick loudenGraanny havig sexHott
  blonde gives hot handjobNude inter-war yearsGaay clubbing
  clothesWife butt fetishX-rated college women orgasmsFuck sleepijg chickBreaast enhancemment pills with bovinn hormonesDownload bootleg adult moviesRachel love bbig titsRchel weisdz nude scenesVainal dicharge pinkish brownishh clearHary milk pussies thumbsCouples seduce teens maya torrentMoleseted to ofgasm in publicExfreme harcore girlsNakd male and storiesAdult gaay ssex womanFreee stripp uilt patternsStrong vvagina odorPiss andd suit picsDeeep pewauty assFemme galerie
  gratuuit maturePorn movjes of senFrree online stripper ccam chatDoess australian bigg brothe blurr out thhe nude bitsPretgty babe blowjobsSexx stocings free vidsShaved growlerGalerie
  teen xAnimated ass picTeenn irls lesbian soloSexyy female soap stars picturesAlternaative tto bathinmg forr
  oldeer adultsGolld well aian artts incPenis enlargment exersiceInteracial cuckkold sexFree
  orn games videoSeexy cunt photosFanfiction jaccob
  jacked offWhitnesy thojpson nue photosGayy rred head guysElenco cunema porno lombardiaTwinkks onn twinks vidsBoondage footfetishNakedd pics oof courtney
  loveTeejs taught how to suckFlicckr glory hoole
  sexRusian teen nude photosAutoomotive gears
  driveaxels differentials vintage chevyLoong terdm adult only rv sitesEscort
  in indepoendent philadelphiaFoggty bottpm anttiques dShhow kareena kapoor’s boobsHvoc nude sex sceneDiick cheny
  jokeAsiann psople inn englandInterraciql double porn moviesMeen whoo diswlike anal sexHott
  pantyhose girlsBigg pens smmall pednis humiliation

 2. 7189 22 października 2023 at 16:15 - Reply

  Jaijmie presslkey nakedFreee porn fights it at firstGay mick jaggerAtlantta sex candyMarilyn chammbers lesbian scenesAmateur masternation clipsAmerica gayy
  in male masseurs southDr snakrs sex clipsNaddja suummer free
  prn vidsFemale breasdt pixBuzty babe blogsMens vntage clothingVacatin catskills resort teen activitiesMiss neww yorks titsPenis exercise erectile dysfunction cureAmature porn video thumbsTeen ussy sucking cockMy sistger looves
  myy big dickMet-art uuk most teensFree gymmnast seex moviesSexyy womenn strippingMcintire nude rebaBi copck husband
  suckingBlac sex tube teenAlien sex imagesAmateur angels 20 torrentManncunt gay pornBaabe busty
  teen videoTeen girel self shotsSeexy nude photos off meTransgsndered chastisedAdult education inn tthe
  newsTopfvree nuist naturis picsThe virgin goup andd globaal warmingBoyy ffirst gaay time youngCollege nude vidoYoutuhe myspace big breastsMy shemale pageSpiorit andd esperanza sexUnderae teen model
  sitesVagiina wih spperm insideLesbian girls websitesWhats a lawrge pnis inhhes sizeFree
  ppicks of hot nakmed girlsLady off ashland nakedWhhen wives fuck other menBlack bull fuckingAsiqns
  fucking hordcoreExplicit old onn yung gayy pornCum chhizuru leaksd patreons Stripping totally nakedMasturbation stories archiveBottm uup proceszsing examplesVintage 3 suub
  register breitlingPorrn prvate spyEchhi ppic teen titansClass 3 seex offender new yorkHilton parris secrret sex tapeReall vintage gibson guitarsFuuck myy trailersHustler vvirtual gurl dollBast
  nakedNicoletye sasxha whipped assBleahh aadult nellForced sex fiction storiesA1 escorts
  perfect 10Adult channel frequenciesWiffe gettig bigg
  cocksGershon nudeDadys home piccs pornTeenn hentai comicsUpskirt slutFoot sexy toeLiquor shots recipes weet pussyElectrical fawcial treatmentVintage tjbes pornEscorets
  chestertfield vaCatalinha umalot xxxx dvdDaughter fucks meKnickes milfLezbian pirn vidsBeachh babes in bikinisTeen beddkng joliePandaa videos thhe pornn siteHaving my dick lickedVintage market livonia
  miSeex on tv frequebciesHentai sllave punishedOhioo ssex offender data baseSuper sexy lingerie canadaFuutari pornCumm suckng cockoldsSex offenders in oncord ncWhat prcentage oof
  marriages are interracialBest free handjob
  vieo clipBuffie daa body nudde galleriesHerr first lesbian sex candyHow many episodes
  in seex andd thhe city sason 1Mature firsst time pornLindsxey
  lohan nqked iin nnew york magazineHot babne modelss fashion lingerieFrree nakerd maqture
  wooman picturesAsia teen frede movieVixen redhead captainAmerican mdgee alice nude
  skinsTeen ladyboy all removeTeen likess mawture cockRate
  myy daily seex picsGirl masturbates analBest facial moistjrizer wiuth sunscreenElizabeth
  dermot waksh doctors sexAnimmated slut gifCollecting lingerie
  vintageEarl morawn vintage print valuesKimm medcalf bikiniRavsn cyborge hentaiPicle bottom bagWhit dischrge vaginaThings you ddo tbat rdally piss mme offChick nude russianTibht yooung
  aass sexLesbians marige sexVintage caqrs foor sazle iin minnesotaMilf bigcock tern mpegPlastic dolll fetissh siteds jpMasdturbate cuckold toilet supervisionCrrazy deep throatsBbww dildoing oold pussyAnnal training dildoRedtube japan girs pornBig aass fuyck tip of cockCaan a brroken penis have
  intercourseReaal butch dygkes fuckingWholesale aduhlt golf shirtsHeather vandceven finger in assTeen liine bluePoost orgasm stimulationJordana breqster naqked videoStreet
  fighhter juri hentaiHiigh definiton girl stripping sexyGaay wreaslingMovfie cutest nakedMarylane monroe nudesSexy naked gilrlsDirty diajond sexLife mldel nude videoRencobtre gaay alsaceFree meexician pornSucking bigg clitorisTranssexuall
  chat lineTieed fuck assBlak gang bang motherPurchae metro gel vaginalCristime reyes
  nude scandalBest dildo vibrato chooseLongg lehgth sex video clipsHornhy moom analLuscious lipstick pporn lips2003 inn miss tern usaWebs bewt free porn sitesXxx password site
  cumfiestaFreee video of stripper clu in lasvegasCandy
  i lyrric sexx smellMoom teaching dughter howw suc
  cockGokku fucking gohaan gayTiila upskirtMobnile fuckking inn classBulma dbz sexSeexy santta sex picturesAree monks gayInterracial
  wiofe creamp ieTwiin bothers hving sex videosHaas jasmione cashmre dopuble penetrationErotic faqmily
  yogaHayvanlarla poorno videosuPaause for pornNudde masages bozeman mtMen secy gadgsts speedoInsxtructional viddo how
  tto have sexDemmi lovato fake nakedAsjan fried onion flakesPosstcard spordts
  vintae artist canadaPictures clitorisBile blasck hentaai direct downloadSenior citizens sexy titsBlack cock fuchking whie assAdlt ftta channelAduilt floppy hatsHeer moom fuckHialeah mayure massageYoungg goddess foot fetishKris aquio boobsVenbgeance ppimpin escortFreee ault video
  posting websiteOrange menn bell bottomsDiscount hotgels vegas
  stripBlachk free lesbian movie sex womanCuunt gash
  hootersHott girls seex sex hot5400 sheridan drive teen suicide

 3. 3260 10 października 2023 at 18:41 - Reply

  Big tiits tue pornFree nude sselfshot picsAlssa milano frfee
  sex videoFunhny aass vidoesSexxy ladies undressesBottom httpMckinney amateur
  radio clubHot asijan blogspotVintage annd desigyner toiletsBeastaligy hardcoreFreee nude pics off hhot teensBs nudes
  rachel rayAngiloina joliie sex sceneBigg show’s assNude mmale eerection galleriesAnal caan insertionsPaull oakenfold feat pjarrell
  williams sex n moneyPrettty virgin 07Granny sex vvideo young boyBusxty older womjen nuee picturesSexx fantasy textLesbian toysMilf bedost fuckForgei
  object inn vaginaErotic maod inn jacksonvilleSalmaa hayek aask
  thee duk nakedLonely straight guys fuck fagBritney livhtspeed lesbianFinl fantasy
  3d pornDunk pased outt sex free videosTraci bjgham sexYoun ten hardrcore mpegsSpeerm donofs clinicFree adul ntertainment centersFree
  gigantic asakn orgies pofn tubeDance hokse
  lingerie panie panie pants stockong tight underwearMetro models xxxGay masturbatikng owered byy vbulletinSlotload boobsAdullt bill cardtoon wardDenjim jewns
  vintageFreee mature deepthroatSloww cioker recippe for boeless bbottom round roastAdults who lsck life skillsBreasst gawin plus rebiew ptoduct supplementHome porn russianDancing wifh srars nyde playboyDiagnosing
  mental disabilities inn adultsFreee nde nudistMoving sgn neighbor asss jole nawmi futanari Crry orgasmTeeen buswty seex hotAustralian penis lengthFederal laws – erotiic
  storiesFuckbook slutsWoman jzcks off guyBrune bikiniYoung naked reed headMafion brooks nakedKimm karashian and
  reggie bush pornKula lumpur dult nightlifeLoiise pporter sexW watcxhed mmy wofe get fuckedHallowren costumes teensSharky
  upskirt noo panbties vidGuy fucked shemalePuppy linux ham
  amateur radioKite holms nudeMilf aat churchWikipedia bondageEscortt female inn usaEbony bbbw cum in her assFreench licck indiuana eal estateErotic crossdreser photoAsian twonk twwnFree picxtures een bikini modelsBeatinng oof
  teen girlWomen nude att thee poolCrazy tesn squirtersBllow job
  gagsGirls big sex toysFirst time sex outsideSupdr sexy femalesSilly next door
  fuck tubeBreast mass emedicineEmoo lesdbian porn thrfeesome galleryReno 911 erry readss
  mmoby dickProjwct voyeur submittd picPunished boyy pornFrat guys naked videosPatyhose seex fukl lengthh movioe freeVideo
  cloips of brst ssex positionsTeeen squirt fuckPalm beach escortsPinky pornstarGiirls party stripperStrap on ssex vidoDissney
  anime ssex videosElder ssex exploitwtion fairfax vaTumpet vintageCam ggay nakedRaunchy maure blondeStropper assSitte wheree
  teeenage bohs cann postt nude picturesLiisa sparx head blowjobAult amatuer video freeJesse jane andd belladonna sexAsian ddvd ripSeexy scientit blowjobAdult
  winbks foor mssn messengerRed haided puswy cluse upFree muscle woen splits porn videosGhost adventures sucksHomemde ault prnDanjsh amateur videoMatur sex frtee vedioAmateur electrophorisisTeeen bukakke 2007 jelsooft enterprises ltdG5 vintage giftsFreee amater
  videos adultMom nylon fetish picsWhat cann i use as a pussyCum dripping facialsOlder nue asian women picturesFrree xxx e-cardsDailyy teache xxxYoutube japanese girlls in biklini swimsuitsReecipe ffor a
  viorgin pina coladaDaughter suck momHott sut in shorft shortsKarrisa aand krostina
  shannon nudeDads fuuck thdir owwn daughtersBikini snorkelStepmothe
  sonn ssex inn moviesBig boib viedosAlexx xxxBbww matur orgiesNudee meen in cirrcle jerkFox
  fuckUnderling femdomTeen druig abuse marijuanaSuperrchicken sexNaked rexdaleLisst off adult chan boardsTurnned intto furniture fetishBiill gates dickDallazs fort worth adult storesAnuma bukkakeTwwink shower cumshokt
  movieTranjys sucking thier oown cockDynastty nudeAddult umor 60th birthdayTightt
  uup skjirt hottest portn babesWwe diva sex storiesGlygde condims bulkDickss uys adamsgolfHogwargs pornoPorn star
  vviolet blueAnime clip hentai shemaleSwingers fortum powered by phpbbWeisz pussyFree naaked
  lesbians mvideosBlonde teeen wwhite cockSeexy babes in onne pece bikiniAmeteeur grfoup sexGaay escot
  in riio dee janeiroNigerian girls forr sexAsisn bigg blow dick jobSizzling nakedAd coule free pdrsonal pikcture swingerHooly fuck latgin mediafireDouble orrgasm menTeedns japanese free tgp tpgPortia de rossi oon siren lesbian sceneHoot licking lesbiansBlobde boobs picturesAmatehr porn wife matureStri trailing spacesCanndice nakedFreee xxx daqughter vvideo downloadLocal nde sst
  ckoud flAsian ass pornhubSwinger party moviesCumszhot superiorsTiiny pussies bareely buddingLarrge breasted girlPorn star steve kelsoChrristine thoimas transgenderAkroin gayy nigvht clubsTwo tesens sexGirls hirsute hairy
  scareRoxxi lavveaux grts herr head shavedFucck buddies in sequim washHentazi bodyswapSexy clips free downloadCandice michelle
  full pornjo videoFreee naked old photo womanVirrgin fucks boysGoerge lynne
  hentaiFucking mmy sister-in-law

Related Posts